Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

G-shot i modelowanie warg sromowych większych

Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych? Masz problem z odczuwaniem przyjemności z życia seksualnego? Być może rozwiązaniem będzie najnowsza oferta gabinetu derma point. Chodzi o zabiegi z zakresu ginekologii regeneracyjnej z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem ludzkich tkanek. Właśnie dlatego, że występuje w organizmie naturalnie jest dla człowieka całkowicie bezpieczny. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym ma zdolność do wiązania dużej ilości wody, przez co stanowi rezerwuar nawilżający komórek. Ta jego cecha z kolei znakomicie wpływa na elastyczności żywotność tkanek. Ponadto kwas stymuluje produkcję włókien kolagenowych oraz przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników spowalniając proces starzenia i związane z nim konsekwencje. Niestety z wiekiem naturalna ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje powodując utratę elastyczności i sprężystości tkanek, również tych w okolicach intymnych. Aby temu procesowi zapobiec od wielu lat w medycynie estetycznej stosuje się wypełnienia z kwasu hialuronowego. Dotyczy to także ginekologii.

Modelowanie i odmładzanie warg sromowych większych to zabieg, którego celem jest wypełnienie i ujędrnienie warg sromowych większych przy pomocy zastrzyków z kwasu hialuronowego. Służy on nie tylko estetyce okolic intymnych, ale także działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia i otarcia. Działanie kwasu hialuronowego nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje komórki do produkcji kolagenu. Skutkiem jest wyraźne odmłodzenie okolic intymnych. Powiększenie warg sromowych większych to idealny zabieg zarówno dla pań w wieku około menopauzalnym ze względu na często występującą atrofię i wiotkość warg sromowych, jak i dla aktywnych fizycznie pacjentek, u których występuje problem bolesnych obtarć oraz dyskomfortu.

G-Shot z kolei to prosty, niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzyknięciu wypełniacza z kwasu hialuronowego do punktu G, znanego również jako punkt Gräfenberga (od nazwiska niemieckiego ginekologa Ernsta Gräfenberga). To obszar znajdujący się około dwóch centymetrów od wejścia do pochwy na jej przedniej ścianie. U wielu kobiet stymulacja tego punktu powoduje orgazm podczas stosunku. Ponieważ jednak miejsce to może być trudne do zlokalizowania wiele kobiet ma poczucie, że traci dużą część swoich potencjalnych doznań seksualnych.

Powiększając punkt G z zastosowaniem kwasu hialuronowego, można łatwiej osiągnąć satysfakcję seksualną, a w wielu przypadkach ją wzmocnić. Efekty obu zabiegów utrzymują się przez okres od 9 do 12 miesięcy.

WSKAZANIA:
• Zanik/wiotkość warg sromowych większych
• Spadek satysfakcji seksualnej podczas współżycia
• Suchość pochwy
PRZECIWSKAZANIA:
• Ciąża
• Karmienie piersią
• Infekcje intymne
• Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
PRZEBIEG ZABIEGU:
Modelowanie warg sromowych większych: zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wprowadzenia specjalnej kaniuli do obszaru tkanki podskórnej warg sromowych większych i podaniu preparatu. Efekt zwiększenia objętości warg sromowych po zabiegu jest natychmiastowy.
G-Shot: również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Punkt G zostaje powiększony do średnicy około 25mm i lekko uniesiony w celu zwiększenia jego czułości.
ZALECENIA PRZED ZABIEGAMI:
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wszelkie zalecenia i informacje przekazywane są pacjentce indywidualnie podczas kwalifikacji do zabiegu.
ZALECENIA PO ZABIEGACH:
Po zabiegach należy unikać korzystania z sauny, a także kąpieli w wannie, basenie lub innych zbiornikach wodnych przez minimum tydzień. Przez 2 tygodnie nie powinno się współżyć seksualnie, uciskać oraz masować warg sromowych, a także uprawiać sportów takich jak jazda konna czy kolarstwo. Należy też
nosić luźną bieliznę i unikać spodni.

Modelowanie warg sromowych większych

od 1200 zł

G-Shot

1500 zł