LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

Aż 2 miliony Polek zmaga się z problemem nietrzymania moczu, lecz tylko niektóre z nich zwracają się o pomoc do swojego lekarza. To zaburzenie, choć wstydliwe, nie powinno być przyczyną zaniedbywania zdrowia i komfortu życia. Nieleczone nietrzymanie moczu może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak zapalenie układu moczowego i dróg rodnych.

Nietrzymanie moczu może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak poród siłami natury, wahania wagi, zmiany hormonalne, a także po prostu upływ czasu. Te czynniki mają znaczący wpływ na jakość życia i pewność siebie wielu kobiet. Niepewność związana z kontrolą nad pęcherzem może prowadzić do ograniczenia aktywności fizycznej, społecznej izolacji oraz obniżenia samooceny. Ratunkiem może być terapia z wykorzystaniem lasera.

 

WSKAZANIA

• Wysiłkowe nietrzymanie moczu
• Nawracające infekcje i stany zapalne
• Blizny występujące po nacięciu oraz/lub pęknięciu krocza

PRZECIWWSKAZANIA

• Ciąża
• Karmienie piersią
• Miesiączka
• Infekcje intymne

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg trwa około 20 minut i jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Wykonuje się go poprzez wprowadzenie do pochwy specjalnie zaprojektowanej głowicy lasera. Dzięki temu pacjentki mogą czuć się komfortowo i swobodnie podczas całego zabiegu, bez obaw o dyskomfort czy ból.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Do zabiegu laserowego nietrzymania moczu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wszelkie informacje i zalecenia zostaną indywidualnie przekazane podczas kwalifikacji do zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Do tygodnia od zabiegu może pojawić się uczucie dyskomfortu oraz nadmiernej ilości surowiczej wydzieliny. W tym czasie należy stosować dopochwowo preparaty z kwasem hialuronowym zalecone przez lekarza wykonującego zabieg. Przez okres 14 dni po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia seksualnego. Nie zalecane są również intensywne ćwiczenia fizycznie, kąpiele w wannie oraz korzystanie z basenów i innych zbiorników wodnych.

Koszt zabiegu

1500 zł