Przeszczep włosów to zabieg, który pozwala rozwiązać problem łysienia lub znaczącego przerzedzenia włosów. Cena transplantacji włosów jest uzależniona od kilku czynników, w tym wykorzystywanej metody, obszaru poddawanego zabiegowi czy liczby graftów. Ile kosztuje przeszczep włosów i kto może się mu poddać? Sprawdź szczegółowe informacje.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych metod odbudowy owłosienia. Efektem transplantacji jest zwiększenie liczby włosów na obszarach łysiejących lub przerzedzonych. Najnowocześniejszą metodą, która daje 95% prawdopodobieństwo przyjęcia się przeszczepionych mieszków włosowych, jest metoda FUE (ang. Follicular Unit Excision). Polega ona na pobraniu pojedynczych jednostek włosowych z obszaru dawczego i przeszczepieniu ich na obszar biorczy.

Mieszki włosowe w pierwszej kolejności pobiera się z okolicy potylicznej (tyłu głowy) oraz okolicy skroniowej (nad uszami), a w razie niewystarczającej ilości graftów, również z innych części ciała – na przykład klatki piersiowej, okolicy łonowej, kończyn dolnych. Wybór takiego obszaru dawczego nie jest przypadkowy – mieszki włosowe znajdujące się w tych okolicach nie mają receptorów dla androgenów (hormonów), więc nie są narażone na łysienie androgenowe.

Zabieg przeszczepu włosów może być wykonany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, ale to panowie poddają mu się częściej, ponieważ są w większym stopniu narażeni na utratę owłosienia. Transplantacja włosów sprawdzi się jednak także u osób z bliznami po oparzeniach lub urazach oraz u pacjentów z wrodzonym brakiem owłosienia. Z przeszczepu włosów coraz chętniej korzystają też osoby transpłciowe, które chcą mieć owłosienie w określonych miejscach – na przykład na torsie, brzuchu czy w okolicach łonowych – a u których terapia hormonalna nie przynosi zadowalających efektów.

Koszt przeszczepu włosów – od czego zależy?

Cena przeszczepu włosów jest uzależniona przede wszystkim od metody transplantacji oraz liczby pobranych graftów. Koszt przeszczepu włosów FUE nie jest niski, ale należy wziąć przy tym pod uwagę, że jest to zabieg małoinwazyjny, praktycznie bezbolesny i nie pozostają po nim nieestetyczne blizny. To odróżnia przeszczepy FUE od zabiegów wykonywanych metodą FUT (Follicular Unit Transplant). Choć są one tańsze, pacjent dłużej dochodzi do siebie po transplantacji, a w miejscu przeszczepu pozostaje linijna blizna, która może być trudna do zamaskowania.

Cena przeszczepu włosów FUE jest wyższa, ale czas rekonwalescencji i powrotu do aktywności sprzed zabiegu jest bardzo krótki, a malutkie blizny można łatwo ukryć pod odrastającymi włosami. Co więcej, metoda ta cechuje się wysoką skutecznością – prawdopodobieństwo przyjęcia się wszczepionych mieszków włosowych wynosi aż 95%. Uzyskanie takich efektów jest jednak poprzedzone żmudnym, trwającym od 4 do nawet 12 godzin zabiegiem, który może zostać przeprowadzony wyłącznie przez doświadczony i wykwalifikowany zespół.

Ile kosztuje przeszczep włosów? Cena zabiegu

Koszt przeszczepu włosów określa się na podstawie liczby pobranych mieszków włosowych. W przypadku przeszczepu włosów najczęściej podawana jest cena za graft, która maleje wraz ze wzrostem łącznej liczby przeszczepionych mieszków. Aktualnie cena za pojedynczy mieszek włosowy przy transplantacji metodą FUE waha się od 10 do 18 zł. Z kolei koszt całego zabiegu przeszczepu włosów, w zależności od jego zakresu, wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W gabinecie Dermapoint cennik przeszczepu włosów wygląda następująco:

  • przeszczep do 1000 mieszków – 12 zł za graft,
  • przeszczep 1000-2000 mieszków – 10 zł za graft,
  • przeszczep powyżej 2000 mieszków – 9 zł za graft,

Zatem ile kosztuje przeszczep włosów na głowie, na zakolach lub na brodę? W naszej klinice ceny transplantacji włosów wynoszą:

  • zakola, obniżenie linii włosów – do 12 000 zł,
  • głębokie zakola i okolice czubka głowy – do 20 000 zł,
  • tonsura (tył głowy) – do 15 000 zł,
  • cała głowa (zakola, czubek głowy, tonsura) – do 28 000 zł.

Koszt transplantacji włosów jest uzależniony przede wszystkim od wykorzystywanej podczas zabiegu metody, obszaru przeszczepu oraz liczby pobranych mieszków. Na cenę przeszczepu włosów metodą FUE wpływa również fakt, że jest to zabieg długotrwały, wymagający ogromnej precyzji oraz określonych kwalifikacji. Uzyskane efekty potrafią jednak przejść najśmielsze oczekiwania pacjentów, którzy po zabiegach szybko wracają do pełni sił, odzyskując utraconą pewność siebie.

Zastanawiasz się, dlaczego ceny przeszczepów włosów za granicą bywają niższe w porównaniu do zabiegów oferowanych w naszym kraju? Przeczytaj, czym różnią się przeszczepy włosów w Turcji i Polsce, dowiedz się, z czego wynikają rozbieżności i zdecyduj, co jest lepszym rozwiązaniem.

Share this post

Powiązane wpisy