Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to jedna z najskuteczniejszych metod odbudowy owłosienia. Efektem transplantacji jest zwiększenie liczby włosów na obszarach łysiejących lub przerzedzonych. Najnowocześniejszą metodą, która daje 95% prawdopodobieństwo przyjęcia się przeszczepionych mieszków włosowych, jest metoda FUE (ang. Follicular Unit Excision). Polega ona na pobraniu pojedynczych jednostek włosowych z obszaru dawczego i przeszczepieniu ich na obszar biorczy.

Koszt przeszczepu włosów – od czego zależy?

Cena przeszczepu włosów jest uzależniona przede wszystkim od metody transplantacji oraz liczby pobranych graftów. Koszt przeszczepu włosów FUE nie jest niski, ale należy wziąć przy tym pod uwagę, że jest to zabieg małoinwazyjny, praktycznie bezbolesny i nie pozostają po nim nieestetyczne blizny. To odróżnia przeszczepy FUE od zabiegów wykonywanych metodą FUT (Follicular Unit Transplant). Choć są one tańsze, pacjent dłużej dochodzi do siebie po transplantacji, a w miejscu przeszczepu pozostaje linijna blizna, która może być trudna do zamaskowania.

Cena przeszczepu włosów FUE jest wyższa, ale czas rekonwalescencji i powrotu do aktywności sprzed zabiegu jest bardzo krótki, a malutkie blizny można łatwo ukryć pod odrastającymi włosami. Co więcej, metoda ta cechuje się wysoką skutecznością – prawdopodobieństwo przyjęcia się wszczepionych mieszków włosowych wynosi aż 95%. Uzyskanie takich efektów jest jednak poprzedzone żmudnym, trwającym od 4 do nawet 12 godzin zabiegiem, który może zostać przeprowadzony wyłącznie przez doświadczony i wykwalifikowany zespół.

Przeszczep włosów FUE w Derma Point

WYPEŁNIJ FORMULARZ >

Ile kosztuje przeszczep włosów? Cena zabiegu

Koszt przeszczepu włosów określa się na podstawie liczby pobranych mieszków włosowych. W przypadku przeszczepu włosów najczęściej podawana jest cena za graft, która maleje wraz ze wzrostem łącznej liczby przeszczepionych mieszków. Aktualnie cena za pojedynczy mieszek włosowy przy transplantacji metodą FUE waha się od 10 do 18 zł. Z kolei koszt całego zabiegu przeszczepu włosów, w zależności od jego zakresu, wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W gabinecie Dermapoint cennik przeszczepu włosów wygląda następująco:

 • przeszczep do 1000 mieszków – 12 zł za graft,
 • przeszczep 1000-2000 mieszków – 10 zł za graft,
 • przeszczep powyżej 2000 mieszków – 9 zł za graft,

Zatem ile kosztuje przeszczep włosów na głowie, na zakolach lub na brodę? W naszej klinice ceny transplantacji włosów wynoszą:

 • zakola, obniżenie linii włosów – do 12 000 zł,
 • głębokie zakola i okolice czubka głowy – do 20 000 zł,
 • tonsura (tył głowy) – do 15 000 zł,
 • cała głowa (zakola, czubek głowy, tonsura) – do 28 000 zł.

Koszt transplantacji włosów jest uzależniony przede wszystkim od wykorzystywanej podczas zabiegu metody, obszaru przeszczepu oraz liczby pobranych mieszków. Na cenę przeszczepu włosów metodą FUE wpływa również fakt, że jest to zabieg długotrwały, wymagający ogromnej precyzji oraz określonych kwalifikacji. Uzyskane efekty potrafią jednak przejść najśmielsze oczekiwania pacjentów, którzy po zabiegach szybko wracają do pełni sił, odzyskując utraconą pewność siebie.

Zastanawiasz się, dlaczego ceny przeszczepów włosów za granicą bywają niższe w porównaniu do zabiegów oferowanych w naszym kraju? Przeczytaj, czym różnią się przeszczepy włosów w Turcji i Polsce, dowiedz się, z czego wynikają rozbieżności i zdecyduj, co jest lepszym rozwiązaniem.

Katarzyna Mierzwińska
dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Staż specjalizacyjny z dermatologii i dermatochirurgii odbyłam w Klinice Dermatologii w Katowicach. W 2016 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą leczenia łuszczycy.

Od 2010 r. wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W 2013 r., jako jedna z pierwszych osób na Śląsku, zaczęłam wykonywać zabiegi przeszczepów włosów metodą FUE (S.A.F.E.R). Posiadam doświadczenie w wykonywaniu przeszczepów FUE, SAFER oraz robotem ARTAS.

DERMAPOINT
kontakt@dermapoint.pl

Share this post

Powiązane wpisy

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą!

  Pola dodatkowe pomocne w procesie realizacji zapytania

  Dodaj zdjęcia: tyłu głowy, lewego boku głowy oraz prawego boku głowy.
  Format: JPG, PDF, JPEG, PNG, WEBP. Rozmiar: max 25MB.
  *informacje wymagane