FAQ

 

  1. Czy wszystkie lasery, są tak samo skuteczne?

Nie. Na polskim rynku bardzo często proponowana jest depilacja z wykorzystaniem pulsacyjnego światła IPL. Te zabiegi jednak nie są w stanie zniszczyć mieszka włosowego na stałe, a jedynie go osłabiają. W efekcie niechciane włosy odrastają. Wynika to z faktu, że urządzenia IPL  emitują szerokie spektrum fal świetlnych o różnej długości, które pochłaniane jest nie tylko przez melaninę w mieszku włosowym, ale również przez inne tkanki. Jedynie zabiegi z wykorzystaniem lasera diodowego lub aleksandrytowego  tj. Vactus, LightSheer czy Soprano Ice gwarantują trwałe usunięcie owłosienia. Jednak laser Soprano Ice ma podwójną przewagę nad innymi laserami –  po pierwsze jest połączeniem lasera diodowego i aleksandrytowego, a po drugie – zabiegi z jego użyciem są całkowicie BEZBOLESNE.

 

  1. Jaki jest mechanizm działania lasera na mieszek włosowy?

Laser Soparno Ice działa powierzchownie i w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wiązka lasera wnika na ok. 2 mm w głąb, co powoduje uszkodzenie mieszka zawierającego melaninę. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu i z tego powodu konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

 

  1. Czy bezpośrednio po zabiegu widoczny jest efekt?

W trakcie każdego zabiegu laser trwale niszczy około 20% mieszków włosowych. Bezpośrednio po wykonaniu depilacji włos może być jeszcze widoczny na powierzchni skóry. Jednak w ciągu kilku tygodni od zabiegu łodyga włosa bezpowrotnie się wykrusza – w tym miejscu już nowy włos nie odrasta.

 

  1. Czy wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej, by włosy już nie odrosły?

Niestety nie, aby usunąć wszystkie włosy konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, zazwyczaj od 6 do 8. Wynika to z różnego tempa wzrostu włosów na skórze. Co ważne w trakcie zabiegu usuwane są włosy będące w fazie wzrostu (anagenu). Światło lasera nie działa na włosy w fazie przejściowej (katagen) ani w fazie spoczynku (telogen).

 

  1. Czy po wykonaniu serii zabiegów, włosy znikną raz na zawsze?

Zabiegi laserem Soprano Ice umożliwiają trwałą redukcję 80-90% niechcianego owłosienia. Pozostałe 10-20% mieszków włosowych po latach może ulec regeneracji, ale z reguły odrastające włosy są jasne i cienkie.

 

  1. Czy depilacja laserowa działa na wrastające włosy?

Laser Soprano Ice  tak samo skutecznie usuwa włosy wrastające, jak i te rosnące prawidłowo. Należy dodać, że depilacja laserowa stanowi leczenie przyczynowe wrastających włosów i umożliwia pozbycie się kłopotliwego problemu na zawsze.

 

  1. Czy Soprano Ice działa na każdy kolor włosów czy tylko na ciemne? 

Nowoczesne lasery, takie jak Soprano Ice umożliwiają usunięcie włosów również w innym kolorze niż ciemne. Depilacja włosów jasnych zazwyczaj wiąże się z większa ilością zabiegów. Jedynie włosy siwe nie ustępują pod wpływem depilacji laserowej

 

  1. Czy po depilacji laserowej można się opalać? 

Po zabiegu nie powinno się opalać przynajmniej przez 4 tygodnie. Skóra po depilacji laserem jest bardziej wrażliwa na promieniowanie słoneczne i przy ekspozycji na słońce może dojść do powstania przebarwień w miejscach, z których były usuwane włosy.

Koszt zabiegu

Górna warga
190 zł
Pachy
250 zł
Ramiona
300 zł
Przedramiona
260 zł
Całe ręce
450 zł
Klatka piersiowa
490 zł
Plecy góra
300 zł
Plecy dół
300 zł
Pośladki
350 zł
Brzuch
350 zł
Bikini podstawowe
250 zł
Bikini pogłębione
350 zł
Bikini całkowite
400 zł
Uda
450 zł
Łydki
400 zł
Całe nogi
750 zł
Pachy + całe nogi + bikini podstawowe
1100 zł