Reklama Alma Harmony

Laser Chirurgiczny CO2

Włókniaki, prosaki, brodawki łojotokowe, czyli zmiany skórne, które same nie znikają, za to denerwują, bo nie dodają uroku. W walce z nimi doskonale sprawdza się laser chirurgiczny CO2. Co więcej z jego pomocą zmiany usuwa się podczas jednej wizyty w gabinecie, bez cięcia chirurgicznego i – co za tym idzie – bez zakładania szwów oraz ryzyka powstania szpecącej blizny. Zabieg jest absolutnie bezpieczny, skuteczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Zabiegi wykonuje się zwykle w odstępach około 6-8 tygodni, tak aby pozwolić na fizjologiczny proces oczyszczania się tkanek skóry z rozbitego barwnika. Na skutek działania lasera, pigment z tatuażu zostaje rozproszony na drobne fragmenty, które z czasem są usuwane przez układ immunologiczny.


WSKAZANIA
 
  • Prosaki
  • Włókniaki miękkie
  • Brodawki łojotokowe
  • Brodawki wirusowe stóp i dłoni/rąk
  • Znamiona skórne
  • Przerośnięte gruczoły łojowe
  • Brodawki narządów płciowych tj. kłykciny kończyste

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wiązka lasera prowadzi do odparowania tkanek, w następstwie czego, w miejscu zmiany skórnej tworzy się strup, który odpada w ciągu około 7 dni.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Zabieg laserem chirurgicznym CO2 nie wymaga specjalnego przygotowania. Podstawą kwalifikacji do poddania się zabiegowi jest badanie dermatoskopowe, bowiem nie każda zmiana skórna nadaje się do usunięcia poprzez odparowanie laserem. Niektóre, jak na przykład znamiona barwnikowe, wymagają usunięcia tradycyjną metoda chirurgiczną.


ZALECENIA PO ZABIEGU

W dniu zabiegu nie należy moczyć miejsca, które zostało poddane działaniu lasera. Przez następne 4 tygodnie konieczna jest jego ochrona przeciwsłoneczna SPF 50+.

Koszt zabiegu

laserowe usunięcie pojedynczej zmiany (włókniaki, prosaki, brodawki)
od 300zł
laserowe usunięcie znamiona skórnego z badaniem histopatologicznym
350zł
laserowe usunięcie kłykcin kończystych u kobiet i mężczyzn
od 700zł
laserowe usunięcie grudek perlistych prącia
od 700zł
laserowe usunięcie zmian skórnych z powiek (kępek żółtych)
od 400zł