Reklama Alma Harmony

Usuwanie naczynek

USUWANIE NACZYNEK – LASER ALMA HARMONY PRO XL; Nd:Yag/Dye-VL

Teleangiektazje, potocznie nazywane popękanymi naczynkami stanowią częsty problem medyczny. Mogą występować na twarzy, dekolcie i nogach. Złotym standardem w leczeniu teleaniektazji jest laseroterapia wykorzystująca zjawisko fototermolizy, czyli selektywnego pochłaniania energii świetlnej i jej zamiany na ciepło. W przypadku zmian naczyniowych największa część energii powinna być absorbowana przez hemoglobinę. Poszerzone naczynie zostanie usunięte gdy światło lasera dotrze do naczynia. Energia świetlna zaabsorbowana przez hemoglobinę, zamieniona zostanie na ciepło a naczynie osiągnie temperaturę koagulacji. W efekcie naczynie krwionośne ulega obkurczeniu i zarastaniu. W zależności od lokalizacji poszerzonego naczynka, jego wielkości dobiera się odpowiedni laser (Nd:Yag lub Dye-VL). Pojedyncze teleangiektazję ustępują już po jednym zabiegu. W przypadku większych naczynek (pajączków) zazwyczaj wymagana jest seria około trzech zabiegów co 3-4 tygodnie. Skuteczność laserowego zamykania naczynek jest bardzo duża.


WSKAZANIA

• Teleangiektazje („popękanenaczynka”) na twarzy i nogach
• Naczyniaki gwiaździste
• Naczyniaki rubinowe
• Zmiany naczyniowe na nogach
• Rumień


PRZECIWSKAZANIA

• Ciąża, karmienie piersią
• Świeża opalenizna, korzystanie z balsamów brązujących/samoopalacza
• Aktywne choroby wirusowe i bakteryjne skóry, np. opryszczka
• Padaczka
• Bielactwo
• Skłonność do powstania bliznowców
• Stosowanie leków fotouczulających, tj. tetracykliny, doksycykliny oraz pochodnych witaminy A


PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest praktycznie bezbolesny, dzięki innowacyjnemu systemowi chłodzenia głowicy Nd:Yag i Dye-Vl. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia miejscowego , które obkurczając naczynia , obniża skuteczność zabiegu. W momencie oddziaływania wiązki lasera na skórę może być odczuwalne lekkie ukłucie lub pieczenie. Zabieg trwa w zależności od obszaru od 15-40minut. Po zabiegu w miejscu działania lasera widoczne jest zaczerwienie, obrzęk i ewentualnie drobne strupki. Zmiany ustępują w ciągu paru dni. Teleangiektazje na twarzy łatwiej i szybciej ulegają zamknięciu niż te, które zlokalizowane są na nogach.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie preparatów zwiększających wrażliwość skóry, tj. kremów zawierających retinol, isotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C. Na siedem dni przed zabiegiem należy odstawić preparaty na bazie ziół dziurawca i nagietka. Zabieg wykonuje się na skórze nieopalonej.


ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu miejsce poddane działaniu lasera może być zaczerwienione i obrzęknięte, a pacjent odczuwa ciepło. Powyższe objawy utrzymują się przez kilka dni. Po zabiegu, przez 30 dni, konieczna jest fotoprotekcja SPF50+. Przez minimum dwa tygodnie nie należy stosować leków i kosmetyków zwiększających wrażliwość skóry na światło. Należy ponadto unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, korzystania z sauny, solarium, picia alkoholu i gorących kąpieli przez siedem dni. Czynności te powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Koszt zabiegu

Policzki i nos
450 zł
Nos
250 zł
Cała twarz
600 zł
Nogi
350-750 zł
Pajączki naczyniowe
od 150 zł