wypełnianie zmarszczek

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest źródłem naturalnych, silnie oddziaływujących czynników wzrostu, które umożliwiają pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze i mieszkach włosowych. Pobudza skórę do regeneracji i pozwala odzyskać młodzieńczy wygląd. Osocze bogatopłytkowe poprawia także metabolizm tkanek, stymulując poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej do regeneracji. To terapia całkowicie naturalna, która gwarantuje długotrwałe efekty. Nie powoduje uczuleń, alergii czy innych reakcji odpornościowych, co klasyfikuje zabieg jako wyjątkowo bezpieczny.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym w gabinecie Dermapoint Gliwice, Katowice

Aby zagwarantować jak najwyższą skuteczność terapii używamy tylko przebadanych preparatów o skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami klinicznymi. Innowacyjny zestaw Tropocells do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalną rewitalizację i regenerację skóry oraz włosów przy wykorzystaniu elementów z własnej krwi. Tropocells jest produktem biokompatybilnym i umożliwia pobudzenie procesów regeneracji tkanek, tworzenia nowych naczyń krwionośnych, aktywacji mezenchymalnych komórek macierzystych oraz stymulowania tworzenia nowych włókien kolagenowych. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach i stopniowo narastają w kolejnych. Procesy regeneracyjne aktywują się po 48 godzinach od zabiegu. Poprawa napięcia i gęstości skóry wymaga wykonania trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. W przypadku wypadania włosów należy wykonać trzy zabiegi w odstępie jednego miesiąca. Osocze bogatopłytkowe jest również skuteczną metodą walki z bliznami i rozstępami, jednak wymaga serii 3-6 zabiegów w odstępach czterech tygodni.

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE: WSKAZANIA

 • Wypadanie włosów, łysienie
 • Rewitalizacja skóry
 • Wiotkość skóry
 • Rozstępy
 • Blizny
 • Oparzenia, rany

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE: PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i okres karmienia
 • Stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka
 • Zespół dysplazji płytek krwi
 • Krytyczna małopłytkowość

 

PRZEBIEG ZABIEGU Z WYKORZYSTANIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

Zabieg z użyciem zestawu Tropocells to proces wieloetapowy. W pierwszej części pobiera się niewielką ilość (10 ml) krwi do specjalnych próbówek. Zawierają on innowacyjny żel, który umożliwia oddzielenie osocza bogatopłytkowego od erytrocytów. Po 10-minutowym wirowaniu próbówki płytki krwi skupione pozostają na powierzchni żelu. Kolejnym etapem jest oddzielenie osocza bogatopłytkowego od żelu – próbówkę na 20-30 s umieszcza się na wstrząsarce. Na koniec do próbówki wprowadzany jest tłok z filtrem, przez który wyselekcjonowane osocze bogatopłytkowe przenika do jego wnętrza. Tak otrzymane osocze stanowi eliksir młodości, który wstrzykiwany jest w okolicę skóry wymagającej regeneracji. Po zabiegu mogą być widoczne punkty wkłucia, tkliwość skóry i zaczerwienie. Objawy ustępują samoistnie najczęściej w ciągu kilku dni. Pomimo stosowania cienkich igieł, możliwe jest pojawienie się siniaków.

 

UNIKATOWE CECHY ZESTAWU TROPOCELLS 

 • Bardzo wysoka koncentracja płytek krwi
 • Prawie całkowite wyeliminowanie z osocza granulocytów, uważanych za niesprzyjające procesowi regeneracji i mogące nasilać procesy kataboliczne
 • Wyeliminowanie niepożądanych erytrocytów, które znacznie zmniejszają proliferację fibroblastów

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE: ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć acyklowir w dawce profilaktycznej.

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE: ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu niewskazana jest ekspozycja na słońce bez filtrów ochronnych oraz korzystanie z sauny czy solarium przez minimum tydzień. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil.

Koszt zabiegu
 • Twarz 700 zł
 • Skóra głowy 700 zł
 • Twarz, szyja, dekolt 1400 zł