Nici liftingujące - Dermapoint Katowice/Gliwice

nici liftingujące

Bezoperacyjny lifting twarzy z wykorzystaniem nici PDO i Barb 4D

Rozpuszczalne nici zrewolucjonizowały medycyną estetyczną, stając się bezpieczna metodą odmłodzenia twarzy. Ich zastosowanie przez doświadczonego lekarza pozwala uzyskać efekt lifitingu bez użycia skalpela. Efekty zabiegu są długotrwałe, a efekty natychmiastowe.

Nici PDO są gładkie, wchłanialne i zbudowane z polidioksanu. Substancja ta od 20 lat wykorzystywana jest w chirurgii jako szwy wchłanialne. Liczne badania kliniczne potwierdzają bezpieczeństwo polidioksanu, który po wprowadzeniu do organizmu ulega stopniowej resorpcji w ciągu 180-240 dni. Nici PDO stymulują produkcję nowego kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat. Nici PDO najczęściej wykorzystywane są do redukcji zmarszczek w okolicy powieki dolnej oraz w celu wzmocnienia skóry szyi, dekoltu i nad górną wargą.

First Lift Barb 4D to wyjątkowa nić polidioksanowa z systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były umieszczone po jednej stronie nici, modyfikacja 4D nici polega na występowaniu haczyków dookoła nici w dwóch kierunkach, w tzw. czterech wymiarach. Dzięki temu efekt liftingu jest jeszcze bardziej wzmożony. Długości nici są dobierane do potrzeb pacjenta. Nici Barb 4D najczęściej wykorzystywane są do likwidacji opadających policzków, tzw. „chomików”.  Efekt uniesienia/liftingu jest proporcjonalny do ilości zastosowanych nici. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest podniesienie tkanek wynikające z mechanicznego oddziaływania nitki na tkankę podskórną. Po około 14 dniach rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu i elastyny przez fibroblasty w miejscu zaimplantowania nici. Ponadto występuje wzmożona produkcja kwasu hialuronowego. Nici stopniowo w ciągu ośmiu miesięcy ulegają wchłonięciu, a w ich miejsce tworzy się naturalna nić kolagenowa. Efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się do 24 miesięcy. Ostateczny efekt zabiegu powinien być oceniany po 2-3 miesiącach.

 

WSKAZANIA:

 • Utrata jędrności i napięcia skóry
 • Lifting powieki dolnej – worki pod oczami
 • Zagęszczenie i lifting skóry szyi, dekoltu
 • Redukcja zmarszczek palacza
 • Bruzda nosowo-wargowa
 • Linie marionetki
 • Likwidacja „chomików”

 

PRZECIWSKAZANIA:

 • Ciąża i okres karmienia
 • Choroba nowotworowa
 • Zmiany zapalne w obrębie skóry
 • Skłonność do blizn przerosłych
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Leki przeciwzakrzepowe

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowane acyklowiru w dawce profilaktycznej.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Miejsce implantacji nici ustalane jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i jest znieczulane lignokainą. Nie ma potrzeby nacinania skóry, gdyż nici wprowadzane są za pomocą cienkiej igło-kaniuli w tkankę podskórną. Po wprowadzeniu nici Barb 4D haczyki otwierają się, unoszą wybrany obszar skóry, co pozwala na uzyskanie efektu liftingu. Po zabiegu z wykorzystaniem nici Barb 4D mogą pojawić się siniaki lub krwiaki w miejscu implantacji nici. Na przebiegu nici Barb 4D mogą być widoczne niewielkie nierówności utrzymujące się do 2 tygodni.

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest praktycznie bezbolesny. Miejsce implantacji nici znieczulane jest maścią znieczulającą. W miejscu wprowadzenia nici może pojawić się siniak, zaczerwienienie i tkliwość skóry.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Ze względu na tkliwość skóry po zabiegu, która może utrzymywać się przez dwa tygodnie, utrudnione może być uśmiechanie się, nie wskazane są długie zabiegi stomatologiczne. W pierwszych dwóch tygodniach po zabiegu należy unikać intensywnego masażu twarzy. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil.

Koszt zabiegu
Nici PDO od 1000 zł
Barb 4D od 1500 zł
Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie po konsultacji lekarskiej