O nas

Katarzyna Mierzwińska zdjęcie

dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

specjalista dermatolog – wenerolog

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Staż specjalizacyjny z dermatologii i dermatochirurgii odbyłam w Klinice Dermatologii w Katowicach. W 2016 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą leczenia łuszczycy.

Od 2010 r. wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W 2013 r., jako jedna z pierwszych osób na Śląsku, zaczęłam wykonywać zabiegi przeszczepów włosów metodą FUE (S.A.F.E.R). Posiadam doświadczenie w wykonywaniu przeszczepów FUE, SAFER oraz robotem ARTAS. Aktualnie dodatkowo współpracuje z Kliniką Ambroziak w Warszawie, gdzie również wykonuje przeszczepy włosów metodą FUE. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie leczenia łysienia.

Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, aby zapewnić moim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Uczestniczę w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i dermatoskopii.

Monika Giza zdjęcie

lek. med. Monika Giza

specjalista dermatolog – wenerolog

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz podyplomowych studiów dla lekarzy  z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii realizowałam w Oddziale Dermatologii w Rybniku i w Bytomiu.

Aktualnie pracuję na stanowisku starszy asystent w Oddziale Dermatologii w Bytomiu. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

Kamila Placzek zdjecie

lek. med. Kamila Płaczek

specjalista dermatolog – wenerolog

Specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,Wydziału lekarskiego w Zabrzu a także studiów podyplomowych dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Na co dzień pełni funkcję starszego asystenta w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Na swoim koncie posiada wiele publikacji naukowych.

Od 9 lat przyjmuje jako dermatolog pomagając Państwu w zakresie chorób skóry. Zajmuje się kompleksowo leczeniem wszystkich chorób skóry, a także diagnostyką dermatologiczną w tym biopsje skórne, testy alergologiczne, dermatoskopię, trichoskopię .

W zakresie medycyny estetycznej stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach.

Od 10 lat zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, a zwłaszcza regeneracyjnej w tym laseroterapia, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia.

dr Violetta Maria Bujok

specjalista z zakresu dermatologii, alergologii i wenerologii

W swojej pracy skupiam się przede wszystkim wokół dermatochirurgii, skleroterapii oraz na laserowym usuwaniu zmian skórnych.

Ukończyłam studia medyczne na Uniwersytecie w niemieckim Essen. Po zdaniu dwustopniowego egzaminu państwowego praktykowałam na Oddziale Dermatologii Kliniki Uniwersyteckiej w Essen, w gabinecie dermatologicznym dr n. med. Ines Mayer oraz dr n. med. Antje Meseg w Dreźnie oraz na Oddziale Dermatologii Miejskiego Szpitala Friedrichstadt w Dreźnie.

Pracę doktorską na temat „Znaczenie Epac w komórkach immunologicznych” obroniłam w Instytucie Farmakologii i Toksykologii Kliniki Uniwersyteckiej w Essen.

lek. Aleksandra Hoffmann

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, absolwentka studiów podyplomowych SWSM w Katowicach. Autorka i współautorka publikacji naukowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kongresach oraz szkoleniach z zakresu dermatologii, jak i medycyny estetycznej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, oraz zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

lek. Dominika Sikora 

Studia medyczne ukończyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie realizuję program specjalizacyjny z zakresu Położnictwa i Ginekologii w Oddziale III stopnia referencyjności Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa w Rudzie Śląskiej.

„Taka Pani uroda” –  to zdanie, którego nigdy nie usłyszysz w moim gabinecie. Mam indywidualne podejście do każdej pacjentki, wnikliwie analizuję wszystkie objawy i kieruję się holistycznym spojrzeniem na Twój przypadek. Ponieważ swoją pracę traktuję jak pasję, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas licznych kursów i szkoleń.

Skupiam się głównie na na ginekologii regeneracyjnej i estetycznej, zajmuję się kobietami na każdym etapie ich życia. Bez względu na Twój wiek dopasuję skuteczną terapię, która przyniesie trwałe efekty.

dr n. med. i n. o zdr. Katarzyna Martela – Tomaszek

Dietetyk kliniczny

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Studium Farmaceutycznego w Sosnowcu. W 2020 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą osteoporozy w kontekście żywienia, metodologii badań oraz analizy składu masy ciała.

Rozwijam się praktykując w gabinecie, zajmując się pacjentami głównie z zaburzeniami kardiometabolicznymi (m.in. nadwaga/otyłość, miażdżyca), autoimmunologicznymi (m.in. choroba Hashimoto, RZS czy celiakia), , gastroenterologicznymi (m.in. choroba Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka/dwunastnicy). Jestem konsultantem na Oddziale Pediatrycznym Szpitala w Rudzie Śląskiej, gdzie pomagam rodzinom w zmianie nawyków żywieniowych ich dzieci, uzyskując poprawę w osiągnięciu optymalnej masy ciała oraz stabilizacji parametrów laboratoryjnych. Swoją wiedzę przekazuję studentom będąc wykładowcą w SWSM w Katowicach. W międzyczasie poszerzam wiedzę na kursach i szkoleniach dotyczących dietetyki klinicznej, suplementacji oraz analizy składu masy ciała.

W związku z moją miłością do smacznego, kolorowego jedzenia nie wyobrażam sobie, żeby nawet podczas choroby jeść inaczej, przez co zawsze starałam się, aby moi pacjenci wracali do zdrowia stosując urozmaicone, kolorowe i ciekawe żywienie zgodne z najnowszymi wytycznymi naukowymi. Mówi się, że „jemy patrząc”, stąd też szczególnie podczas choroby powinniśmy zwracać uwagę, aby było ono smakowite oraz wycelowane w potrzeby.