LASEROWE USUWANIE KŁYKCIN, BLIZN I INNYCH ZMIAN SKÓRNYCH

Zmiany skórne w obrębie narządów płciowych to problem, z którym można łatwo się uporać. Laser chirurgiczny CO2 doskonale sprawdza się w zwalczaniu takich zmian skórnych jak włókniaki, brodawki łojotokowe, mięczak zakaźny czy kłykciny kończyste, które mogą być przyczyną dyskomfortu i obniżać akceptację dla swojego wyglądu. Najczęściej spotykanymi zmianami w obrębie narządów płciowych to kłykciny kończyste, które pojawiają się w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego – HPV. Tego rodzaju zaraźliwą przypadłość należy traktować poważnie, ponieważ nieleczone kłykciny mogą stopniowo powiększać się i rozprzestrzeniać.

Zabiegi z użyciem lasera CO2 są całkowicie bezpieczne. Co więcej, laser umożliwia usuwanie zmian bez konieczności cięcia chirurgicznego i zakładania szwów, minimalizując ryzyko powstawania blizny. Usunięcie zmiany odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

 

WSKAZANIA

• Mięczak zakaźny

• Brodawki łojotokowe

PRZECIWWSKAZANIA

• Miesiączka
• Infekcje intymne

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg usunięcia zmian skórnych w tym kłykcin kończystych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia większy komfort dla pacjenta. Czas przeprowadzania zabiegu zależy od ilości i wielkości zmian. Zazwyczaj jednak tego typu procedury trwają od kilku do kilkunastu minut.

Usunięte zmiany są przekazywane do badania histopatologicznego, co pozwala na dokładną analizę i określenie ich charakterystyki. Dzięki temu możemy zapewnić pacjentom kompleksową opiekę i pewność co do skuteczności oraz bezpieczeństwa zabiegu.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Zabieg laserem chirurgicznym CO2 nie wymaga specjalnego przygotowania. Podstawą kwalifikacji do poddania się zabiegowi jest badanie ginekologiczne, bowiem nie każda zmiana skórna nadaje się do usunięcia poprzez odparowanie laserem. Niektóre, jak na przykład znamiona barwnikowe, wymagają usunięcia tradycyjną metoda chirurgiczną.

ZALECENIA PO ZABIEGU

W dniu zabiegu nie należy moczyć miejsca, które zostało poddane działaniu lasera. Wiązka lasera prowadzi do odparowania tkanek, w następstwie czego, w miejscu zmiany skórnej tworzy się strup, który odpada w ciągu około 7 dni. W pierwszych trzech dniach należy unikać nadmiernego moczenia miejsca zabiegowego

Laserowe leczenie kłykcin kończystych

od 700 zł

Laserowe usuwanie blizn

1500 zł