lifitng wolumetryczny

Lifting wolumetryczny

Zabieg ma na celu konturowanie twarzy i odbudowę utraconej objętości tkanki podskórnej. Z wiekiem ulega ona stopniowemu zanikowi, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, wiotkości skóry i stopniowego opadania tkanek. Aby przywrócić utraconą objętość, należy wykonać wolumetryczne odmłodzenie twarzy z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Jest on wykorzystywany w medycynie estetycznej od ponad 20 lat. Przeprowadzono miliony zabiegów wypełnienia zmarszczek i jest to jeden z najbardziej popularnych oraz bezpiecznych sposobów na przywrócenie młodego wyglądu. Zabieg wykonywany jest kaniulą, w znieczuleniu miejscowym. Gwarantuje natychmiastowe efekty, które utrzymują się około 12 miesięcy. Po jego zakończeniu pacjent może wrócić do codziennej aktywności.


WSKAZANIA

  • Uwydatnienie kości policzkowych
  • Modelowanie policzków
  • Wypełnienie zagłębień w okolicy skroni
  • Modelowanie podbródka

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstania blizn przerosłych
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego o dużych cząsteczkach, np. Restylane Volyme. W każdym przypadku miejsce podania preparatu ustalane jest indywidualnie w zależności od stopnia zaniku tkanki podskórnej. Kwas hialuronowy podawany jest kaniulą, co umożliwia rozprowadzenie preparatu na dużej powierzchni twarzy z jednego wkłucia. Po zakończeniu iniekcji obszar zabiegowy jest delikatnie masowany. Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu terapii może być zaczerwieniona oraz lekko opuchnięta. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu 2-3 dni.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej.


ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce bez filtrów ochronnych oraz korzystania z sauny czy solarium przez minimum dwa tygodnie. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil.

Koszt zabiegu
od 1700 zł
Cena zabiegu zależy od ilości zużytych ampułek, dlatego też całkowity koszt ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji.