Medycyna Estetyczna

Do rewitalizacji skóry wykorzystuje się stabilizowany kwas hialuronowy w postaci preparatów tzw Skinbooster. Działają one jak bufor wodny i pozwalają zachować odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność skóry nawet w czasie upałów, kąpieli słonecznych lub przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Skinbooster naturalnie i delikatnie wygładzają skórę, sprawiając że cera jest pełna blasku i witalności. Zawarty w preparatach Skonbooster stabilizowany kwas hialuronowy, poza nawilżeniem, stymuluje komórki do produkcji własnego kolagenu.

Wysoką skuteczność Skinbooster potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie. Zabieg polecany jest osobom młodym, aby przeciwdziałać procesom starzenia. Odpowiednie nawilżenie skóry doskonale regeneruje i ujędrnia również skórę dojrzałą, mogą być stosowane na skórę twarzy, ale również na szyję, dekolt i dłonie.

Do osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są trzy zabiegi w odstępach co 3-4 tygodnie. Efekty zabiegu są stopniowe i subtelne. Rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Cykl zabiegów można powtórzyć po sześciu miesiącach.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry ustabilizowanego kwasu hialuronowego we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry. Kwas hialuronowy podaje się śródskórnie i/lub podskórnie w znieczuleniu miejscowym za pomocą kaniul lub cienkich igieł. Większość zabiegów z wykorzystaniem Skinbooster przeprowadzamy przy użyciu elastycznych kaniul. Niezależnie od tego czy stosujemy igłę, czy kaniulę, efekty zabiegów są takie same. Kaniula ze względu na tępe zakończenie gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i daje większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji. W trakcie jednego zabiegu podajemy 1-2 ml preparatu, w zależności od kondycji skóry pacjenta. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie serii trzech zabiegów co 3-4 tygodnie. Niemniej jednak, już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, lepiej napięta i odzyskuje nawilżenie. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki obrzęk, związany z intensywną absorbcją wody przez kwas hialuronowy. Po zabiegu skóra nie tylko jest lepiej nawilżona, ale stopniowo następuje stymulacja produkcji kolagenu, dlatego po kilku tygodniach uzyskuje się efekt wypełnienia, zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Przy zabiegach skóra uzyskuję się naturalny efekt odmłodzenia.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej