skinboosters

Zabieg skinbooster, rewitalizacja skóry

Skóra pozbawiona elastyczności i odpowiedniego nawilżenia wygląda na zmęczoną i znacznie starszą niż wskazuje metryka. Czynnikami wpływającymi na kondycje skóry są: predyspozycje genetyczne, promieniowanie UV, stres, dym papierosowy, zanieczyszczenia powietrza czy zmienne temperatury.

Do rewitalizacji skóry wykorzystuje się stabilizowany kwas hialuronowy w postaci preparatów Neauvia Hydro Deluxe oraz Redensity I. Działają one jak bufor wodny i pozwalają zachować odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność skóry nawet w czasie upałów, kąpieli słonecznych lub przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Restylane Skinboosters naturalnie i delikatnie wygładzają skórę, sprawiając że cera jest pełna blasku i witalności. Zawarty w Restylane Skonbooster stabilizowany kwas hialuronowy, poza nawilżeniem, stymuluje komórki do produkcji własnego kolagenu.

Wysoką skuteczność Restylane Skinbooster potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie. Zabieg polecany jest osobom młodym, aby przeciwdziałać procesom starzenia. Odpowiednie nawilżenie skóry doskonale regeneruje i ujędrnia również skórę dojrzałą. Restylane Skinboosters mogą być stosowane na skórę twarzy, ale również na szyję, dekolt i dłonie.

Do osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są trzy zabiegi w odstępach co 3-4 tygodnie. Efekty zabiegu są stopniowe i subtelne. Rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Cykl zabiegów można powtórzyć po sześciu miesiącach.


WSKAZANIA

 • Wrażliwa okolica wokół oczu
 • Utrata elastyczności i nawilżenia skóry twarzy
 • Rewitalizacja szyi, dekoltu i dłoni
 • Regeneracja delikatnej okolicy ust
 • Redukcja drobnych zmarszczek

 

PRZECIWSKAZANIA

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Skłonność do bliznowców
 • Stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na wstrzyknięciu do skóry ustabilizowanego kwasu hialuronowego (Restylane Vital, Restylane Vital Light) we wszystkich obszarach twarzy i ciała, gdzie wymagane jest uzupełnienie nawilżenia i wzmocnienie skóry. Kwas hialuronowy podaje się śródskórnie i/lub podskórnie w znieczuleniu miejscowym za pomocą kaniul lub cienkich igieł. Większość zabiegów z wykorzystaniem Restylane Vital/Restylane Vital Light przeprowadzamy przy użyciu elastycznych kaniul. Niezależnie od tego czy stosujemy igłę, czy kaniulę, efekty zabiegów są takie same. Kaniula ze względu na tępe zakończenie gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i daje większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji. W trakcie jednego zabiegu podajemy 1-2 ml preparatu, w zależności od kondycji skóry pacjenta. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie serii trzech zabiegów co 3-4 tygodnie. Niemniej jednak, już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, lepiej napięta i odzyskuje nawilżenie. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki obrzęk, związany z intensywną absorbcją wody przez kwas hialuronowy. Po zabiegu skóra nie tylko jest lepiej nawilżona, ale stopniowo następuje stymulacja produkcji kolagenu, dlatego po kilku tygodniach uzyskuje się efekt wypełnienia, zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Przy zabiegach z wykorzystaniem Restylane Vital/Restylane Vital Light uzyskuję się naturalny efekt odmłodzenia.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie acyklowir w dawce profilaktycznej.


ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu niewskazana jest ekspozycja na słońce bez filtrów ochronnych oraz korzystanie z sauny czy solarium przez minimum dwa tygodnie. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie, np. Auriderm, Lioton 1000, Reparil.

Koszt zabiegu
 • Neauvia hydro deluxe 2,5ml 890 zł
 • Redensity I 600 zł