Przeszczep włosów FUE

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy, a otrzymasz bezpłatną wycenę zabiegu.

Zadzwoń:

Tel: 533 639 464

Wypełnij formularz
uslugi

Problem łysienia i przerzedzenia włosów dotyka wiele osób. Szacuje się, że zmaga się z nim nawet 70% mężczyzn i 40% kobiet. Łysienie może negatywnie wpływać na samoocenę, obniżać pewność siebie i ogólne samopoczucie. Niestety większość dostępnych na rynku preparatów i zabiegów ma wątpliwą skuteczność. Na pomoc przychodzi jednak zabieg przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów FUE – skuteczna metoda leczenia łysienia

Transplantacja włosów to od wielu lat jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Podczas zabiegu wykonuje się wszczepianie włosów w miejscach wyłysienia lub znacznego przerzedzenia. Co roku liczba wykonywanych na świecie zabiegów przeszczepu włosów dynamicznie rośnie. W 2014 roku przeprowadzono ich około 1 mln, a już dwa lata później – ponad 1,8 mln. Tak ogromne zainteresowanie to przede wszystkim wynik stosowania innowacyjnej metody FUE bez użycia skalpela i bez szwów.

Przeszczep włosów FUE (ang. Follicular Units Extraction) polega na pobraniu specjalnym urządzeniem pojedynczych mieszków włosowych. To odróżnia zabieg przeszczepu włosów FUE od klasycznych metod transplantacji, które wiążą się z koniecznością wycinania fragmentu skóry (główne miejsce pobierania mieszków to okolice potylicy). Mieszki można pobierać nie tylko z części potylicznej głowy, ale także z klatki piersiowej, brody czy kończyn dolnych. W miejscu pobrania mieszków pozostaje mikroskopijna blizna, która po zagojeniu staje się niewidoczna gołym okiem. Niewątpliwą zaletą transplantacji włosów tą metodą jest bardzo krótki czas rekonwalescencji. Obszar, z którego pobiera się mieszki włosowe, goi się w ciągu tygodnia.

Przeszczep włosów – wskazania

Przeszczepy włosów metodą FUE to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć powstania szpecącej, widocznej blizny w miejscu pobrania mieszków. Przeszczepienie włosów jest wskazane w przypadkach:

 • łysienia androgenowego,
 • łysienia bliznowaciejącego,
 • łysienia pourazowego,
 • łysienia w wyniku oparzenia,
 • blizn,
 • ubytków owłosienia w okolicy brwi, wąsów, brody,
 • ubytków owłosienia okolic łonowych.

Podczas jednego zabiegu możliwe jest przeszczepienie około 2500 jednostek mieszkowych, co daje około 6000 włosów. Wszczepione włosy, po zakończeniu okresu rekonwalescencji, staną się niewrażliwe na androgeny i będzie można z nimi postępować, jak z pozostałym owłosieniem w danym miejscu.

Przeszczep włosów – przeciwwskazania

Mimo że przeszczep włosów FUE jest metodą małoinwazyjną, w niektórych przypadkach jego przeprowadzenie jest niemożliwe. Do przeciwwskazań do wykonania zabiegu przeszczepu włosów należą między innymi:

 • zaawansowana cukrzyca,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • choroby zapalne skóry,
 • łysienie plackowate,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • choroby nowotworowe.

Transplantacja włosów – jak przygotować się do zabiegu?

Przeszczep włosów metodą FUE to zabieg chirurgiczny, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. To bardzo ważne, aby zachować wszystkie środki bezpieczeństwa. Dzięki temu przeszczepianie włosów zakończy się powodzeniem.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów

Przed przeszczepem włosów konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych. Zaliczają się do nich:

 • morfologia krwi,
 • wskaźniki krzepnięcia APTT i INR,
 • stężenie glukozy na czczo,
 • badania w kierunku chorób zakaźnych (HBS, HCV, HIV).

Dodatkowo zaleca się zaprzestanie spożywania alkoholu na co najmniej 3 dni przed planowaną datą zabiegu oraz niestosowanie leków przeciwzapalnych i aspiryny przez 10 dni poprzedzających przeszczep włosów. Odstawienie ewentualnych leków przeciwkrzepliwych należy skonsultować z lekarzem.

W dniu zabiegu przeszczepu włosów

W dniu zabiegu należy umyć włosy wyłącznie szamponem. Nie wolno stosować odżywek i innych kosmetyków do stylizacji. Zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania oraz zażycie leków przyjmowanych na stałe. Z uwagi na długi czas trwania zabiegu transplantacji włosów, warto założyć wygodne ubranie (najlepiej zapinane na zamek lub guziki, aby ograniczyć podrażnienia skóry głowy).

Wszystkie szczegóły, przebieg zabiegu przeszczepu włosów oraz określenie obszaru dawczego i obszaru biorczego omawiane są podczas konsultacji ze specjalistą. Miejsce, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe, zostanie ogolone na długość 1 mm. Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego cały zabieg jest całkowicie bezbolesny. Podczas pobierania materiału pacjent leży na brzuchu, a podczas implantacji mieszków włosowych – znajduje się w pozycji siedzącej. Po zakończeniu przeszczepu włosów obszar dawczy i biorczy zostają zabezpieczone opatrunkiem.

Transplantacja włosów metodą FUE jest zabiegiem długotrwałym. W zależności od ilości pobranych graftów zabieg trwa od 4 do nawet 12 godzin.

Przeszczep włosów metodą FUE – zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji po przeszczepie włosów FUE jest bardzo krótki. Proces gojenia obszaru dawczego trwa zazwyczaj około tygodnia, a odrastające włosy ułatwiają ukrycie malutkich blizn. W pierwszych dniach po zabiegu pacjent powinien zachowywać szczególną ostrożność, by nie uszkodzić przeszczepionych włosów, na przykład poprzez nadmierne pocieranie czy ucisk. Nie należy przejmować się obrzękiem czoła, który może wystąpić jako efekt podania miejscowych środków znieczulających. Obrzęk zazwyczaj utrzymuje się do tygodnia, po czym ustępuje samoistnie, nie pozostawiając żadnych śladów.

Pierwsze mycie głowy szamponem po przeszczepie włosów można wykonać po 5 dniach od zabiegu. Do tego czasu należy systematycznie przemywać skórę solą fizjologiczną co 2-4 godziny. Niewielkie strupki pokrywające przeszczepione miejsca odpadają w ciągu tygodnia. W ciągu dwóch tygodni od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w ich miejscu wyrastają nowe – jest to całkowicie naturalne i u poszczególnych pacjentów może występować w różnym czasie. U niektórych osób odrost nowych włosów jest widoczny już po 3 miesiącach, a u innych – dopiero po upływie około roku. Ostatecznie efekt i skuteczność przeszczepu włosów należy więc oceniać po 12 miesiącach od zabiegu.

Do 5 dni po przeszczepie włosów

W pierwszych dniach po zabiegu pacjent musi zachowywać szczególną ostrożność – nadmierne pocieranie czy ucisk mogłoby uszkodzić przeszczepione mieszki włosowe. Obszar biorczy należy przemywać solą fizjologiczną co 2-4 godziny (w pierwszych dniach nawet co 30 minut), a obszar dawczy kremem wspomagającym regenerację Cicatidrina 2 razy dziennie. Pojawienie się obrzęku w okolicy czoła jest normalne i ustąpi samoistnie w ciągu tygodnia. Należy unikać aktywności fizycznej, wysiłku oraz wizyt w miejscach, w których może dojść do infekcji skóry głowy (sauna, basen).

6-21 dni po przeszczepie włosów

Po upływie 5 dni można zacząć myć głowę delikatnym strumieniem wody przy użyciu łagodnego szamponu o pH 5,5-5,8. Na początku mycie należy powtarzać codziennie. Wszystkie strupki powinny odpaść do 2 tygodni. Po upływie tygodnia od zabiegu możliwe jest rozpoczęcie aktywności fizycznej o niskiej intensywności (na przykład marsz).

Po 21 dniach od przeszczepu włosów

Po 3 tygodniach następuje powrót do normalnego stylu życia i codziennej aktywności. Włosy można myć i stylizować jak wcześniej. Dozwolony jest też intensywny wysiłek fizyczny.

Przeszczep włosów – zakres usługi

Koszt zabiegu obejmuje:

 • zakwaterowanie i pobyt w hotelu w dniu zabiegu,
 • zabieg transplantacji włosów metodą micro-FUE przeprowadzony przez zespół, w skład którego wchodzą 3-4 osoby,
 • podanie w dniu zabiegu osocza bogatopłytkowego w miejsce stanowiące obszar dawczy, pourazowego,
 • naświetlania lampą LED celem przyspieszenia gojenia w dniu zabiegu,
 • lunch w klinice,
 • komplet niezbędnych akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji miejsc poddanych zabiegowi,
 • bezpłatne konsultacje online z lekarzem wykonującym zabieg przez 1 rok od wykonania zabiegu.
Koszt zabiegu:
FUE 1 przeszczep (od 1-5 włosów) do 1 000 przeszczepów
12 zł
FUE 1 przeszczep (od 1-5 włosów) 1 000-2 000 przeszczepów
10 zł
FUE 1 przeszczep (od 1-5 włosów) od 2 000 przeszczepów
9 zł
FUE zakola, obniżenie linii włosów
do 12 000 zł
FUE głębokie zakola, okolice czubka głowy
do 20 000 zł
FUE cała głowa
do 28 000 zł
FUE tonsura
do 15 000 zł

Chcesz wiedzieć więcej?

Powyższy wpis jest częścią autorskiego e-booka omawiającego przeszczepy włosów. Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z jego zawartością.

Przeszczep włosów – efekty

Opinie naszych klientów

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą!

  Pola dodatkowe pomocne w procesie realizacji zapytania
  Dodaj zdjęcia: tyłu głowy, lewego boku głowy oraz prawego boku głowy.
  Format: PDF, JPEG, PNG. Rozmiar: max 5MB.
  *informacje wymagane