Przeszczep włosów Katowice: Przeszczepy włosów - Dermapoint Katowice/Gliwice

zabieg głowa

Przeszczepy włosów – leczenie łysienia

Przeszczep włosów jest od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jako skuteczna metoda walki z łysieniem. To zabieg chirurgiczny polegający na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscach wyłysienia lub znacznego przerzedzenia. Liczba wykonywanych zabiegów na świeciedynamicznie rośnie. W 2014 r. np. wykonano ich około 1 miliona. Dla porównania dwa lata później, w roku 2016,  przeprowadzono ponad 1,8 miliona udanych zabiegów.

Skąd tak znaczący wzrost zainteresowania tego typu zabiegami? Dzięki innowacyjnej i małoinwazyjej metodzie FUE.

Przeszczep włosów FUE (ang. Follicular Units Extraction)  polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych.  W przeciwieństwie do klasycznych metod transplantacji w przypadku FUE nie ma konieczności wycinania fragmentu skóry najczęściej z okolicy potylicy, czyli głównego miejsca pobierania mieszków. Ale mieszki można również pozyskiwać z klatki piersiowej, brody oraz kończyn dolnych. W miejscu pobrania mieszka włosowego, pozostaje mikroskopijna blizna, która jest niewidoczna gołym okiem.

Wskazania do przeszczepu włosów FUE

Zabieg przeszczepienia włosów FUE poleca się osobom, którym szczególnie zależy na tym, aby uniknąć powstania szpecących blizn na obszarach, z których pobiera się mieszki. Istotną zaletą zabiegu jest krótki czas rekonwalescencji. Zabieg wykonuje się w następujących przypadkach:

Łysienie androgenowe
Łysienie bliznowaciejące
Łysienie pourazowe
Łysienie po oparzeniach
Blizny
Ubytki owłosienia w okolicy brwi, wąsów, brody
Ubytki owłosienia okolicy łonowej

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów F.U.E.)

Zaawansowana cukrzyca
Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
Choroby zapalne skóry głowy
Łysienie plackowate
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Uczulenie na środki znieczulające
Choroba nowotworowa

PRZED ZABIEGIEM

Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności pacjent powinien wykonać kilka niezbędnych badań laboratoryjnych:

Morfologia krwi
Wskaźniki krzepnięcia APTT i INR
Stężenie glukozy na czczo
Badania w kierunku chorób zakaźnych (HBS, HCV, HIV)
Ponadto zaleca się zaprzestanie picia alkoholu co najmniej 3 dni przed zabiegiem oraz nie stosowanie aspiryny i leków przeciwzapalnych przez 10 dni poprzedzających zabieg.

W DNIU ZABIEGU:

Należy umyć włosy szamponem i nie nakładać lakieru, żelu czy pianki do włosów. Wskazane jest zjedzenie lekkiego śniadania z rana oraz zażycie leków przyjmowanych na co dzień. Ze względu na długi czas trwania  zabiegu zaleca się wygodne ubranie nie krępujące ruchów.

PRZEBIEG ZABIEGU

O tym jak będzie przebiegał zabieg pacjent zostaje dokładnie poinformowany podczas konsultacji ze specjalistą. W trakcie tego spotkania określa się przede wszystkim obszar, z którego możliwe jest pobranie mieszków (obszar dawczy) oraz miejsce implantowania przeszczepu (obszar biorczy).  Tuż przed zabiegiem obszar dawczy jest golony na długość 1 mm. Podczas pobierania mieszków włosowych pacjent ułożony jest w pozycji leżenia na brzuchu. Drugi etap zabiegu (implantacja mieszków włosowych) przeprowadzany jest w pozycji siedzącej. Po zabiegu zakładany jest opatrunek zabezpieczający miejsce, z którego pobierane były mieszki.

Przeszczep włosów FUE jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem długotrwałym – w zależności od ilości pobranych graftów trwa 4-8 godzin.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki. Obszar dawczy całkowicie goi się zazwyczaj w ciągu tygodnia, a odrastające włosy ułatwiają ukrycie malutkich blizn. W pierwszych dniach po zabiegu trzeba zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić przeszczepionych włosów poprzez np. nadmierne potarcie czy ucisk. Nie należy przejmować się obrzękiem czoła, który może wystąpić jako efekt podania miejscowych środków znieczulających. Obrzęk zazwyczaj utrzymuje się do tygodnia, po czym ustępuje samoistnie, nie pozostawiając żadnych śladów. Pierwsze mycie głowy szamponem można wykonać po 5 dniach od zabiegu. Do tego czasu należy systematycznie przemywać skórę solą fizjologiczną co 2-4 godziny. Niewielkie strupki pokrywające przeszczepione miejsca odpadają w przeciągu tygodnia. Jest rzeczą całkowicie naturalną, że w ciągu dwóch tygodni od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w ich miejsce wyrastają nowe. U poszczególnych pacjentów –  w różnym czasie.  U niektórych osób odrost nowych włosów widoczny jest już po 3 miesiącach, a u innych – dopiero po roku. Ostatecznie  efekt należy oceniać po 12 miesiącach od zabiegu.

1-5 dni

Zaleca się systematyczne przemywanie obszaru wszczepionych włosów solą fizjologiczną co 2-4 godziny,
Należy unikać aktywności fizycznej i wysiłku,
Wskazane jest unikanie miejsc, w których istnienie zwiększone ryzyko infekcji skóry głowy (np. basen).

6-21 dni

Można rozpocząć mycie głowy delikatnym szamponem o pH 5,5 – 5,8,
Strumień wody używany do mycia obszaru przeszczepionych włosów nie powinien być zbyt mocny,
Można rozpocząć aktywność fizyczną o niskiej intensywności (np. marsz).
Po 21 dniach

Skórę głowy i włosy można myć i pielęgnować taką metodą jak przed zabiegiem,
Dozwolona jest aktywność fizyczna o wysokiej intensywności.

Celem zmniejszenia widoczności blizny pourazowej wykonaliśmy przeszczep 800 graftów. Zdjęcie wykonano 6 miesięcy po zabiegu, na końcowy efekt należy poczekać 12 miesięcy.

U pacjenta z łysieniem androgenowym wykonaliśmy przeszczep 2700 graftów.

U pacjenta z łysieniem androgenowym wykonaliśmy przeszczep 1000 graftów w obrębie zakoli.

U pacjentka wykonaliśmy przeszczep 3500 graftów.

Wykonaliśmy przeszczep 1500 graftów.

Wykonaliśmy przeszczep.

U pacjentka z łysieniem androgenowym wykonaliśmy przeszczep 1000 graftów.

U pacjenta z wrodzonym ubytkiem owłosienia na brodzie wykonaliśmy przeszczep 2000 graftów.

Koszt zabiegu

1 graft włosa
12 zł
Przy zabiegach powyżej 1000 graftów
wycena indywidualna

Powyższy wpis jest częścią autorskiego e-booka omawiającego przeszczepy włosów. Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z jego zawartością.


Opinie naszych Klientów

Skontaktuj się z nami

    Podaj swoje dane:

    Dodaj zdjęcia:

    Opisz problem: