Reklama Alma Harmony

Laser frakcyjny iPixel

Zabieg laserem iPixel rekomendowany jest dla pacjentów chcących odświeżyć skórę, zniwelować zmarszczki i usunąć niedoskonałości takie jak blizny czy rozstępy. Terapia jest wyjątkowym rozwiązaniem dla osób oczekujących spektakularnego i naturalnego efektu. Laser iPixel to laser frakcyjny ablacyjny wytwarzający mikroskopijne kolumny uszkodzenia termicznego. Poprzez odparowanie naskórka i górnej warstwy skóry właściwej dochodzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu. Pod wpływem lasera iPixel dochodzi do złuszczenia skóry, co skutkuje natychmiastowym odświeżeniem wyglądu skóry. Przez kolejne 3 miesiące efekt odmłodzenia narasta poprzez stopniową przebudowę włókien kolagenowych


WSKAZANIA

• Zmarszczki
• Utrata jędrności skóry
• Blizny potrądzikowe i chirurgiczne
• Rozstępy
• Rogowacenie słoneczne
• Przebarwienia


EFEKTY

• Przebudowa struktury włókien kolagenowych
• Wygładzenie powierzchni skóry
• Wypłycenie bruzd i zmarszczek
• Redukcja blizn potrądzikowych, zanikowych, przerostowych
• Wyrównanie kolorytu skóry


PRZECIWSKAZANIA

• Ciąża, karmienie piersią
• Świeża opalenizna, korzystanie z balsamów brązujących/samoopalacza
• Aktywne choroby wirusowe i bakteryjne skóry, np. opryszczka
• Padaczka
• Bielactwo
• Skłonność do powstania bliznowców
• Stosowanie leków fotouczulających, tj. tetracykliny, doksycykliny oraz pochodnych witaminy A


PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg na skórze twarzy wykonuje się po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Zabieg na innych obszarach ciała niż twarz nie wymaga znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa delikatne ciepło i ukłucia. Po zabiegu skóra jest obrzęknięta, zaczerwieniona i może występować tkliwość oraz uczucie ciepła. Po 2 dniach od zabiegu powstają strupki, które złuszczają się po 5 dniach. Okres rekonwalescencji wynosi około 7 dni.


ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie preparatów zwiększających wrażliwość skóry, tj. kremów zawierających retinol, izotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C. Siedem dni przed zabiegiem należy odstawić preparaty na bazie ziół dziurawca i nagietka. Zabieg wykonuje się na skórze nieopalonej.


ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu miejsce poddane działaniu lasera może być zaczerwienione i obrzęknięte, a pacjent odczuwa ciepło. Przez pierwsze dwa dni należy nie stosować makijażu. Po 2 dniach od zabiegu powstają strupki, które złuszczają się samoistnie po 5 dniach. Nie należy trzeć i zdrapywać mikrostrupków. W przypadku wykonania zabiegu na inną lokalizację niż twarz (np. redukcja rozstępów na udach), należy nosić luźne ubrania, które nie powodują tarcia obszaru zabiegowego. Ponadto przez minimum dwa tygodnie nie należy stosować leków i kosmetyków zwiększających wrażliwość skóry na światło. Należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, korzystania z sauny i solarium, picia alkoholu oraz gorących kąpieli orzez siedem dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegu zalecono jest stosowanie kremu regenerującego: Bioderma Cicabio lub A-derma Epitheliale. Przez miesiąc po zabiegu konieczna jest fotoprotekcja SPF50+.

Laserowe usuwanie blizn

Czasami na skutek urazu, operacji czy nieszczęśliwego zbiegu okoliczności powstają rożnego rodzaju blizny. Stanowią one duży problem estetyczny, są niechcianym mankamentem urody i źródłem wielu kompleksów. Nawet mały defekt potrafi negatywnie wpływać na nasze poczucie atrakcyjności i pewności siebie każdego dnia. Na szczęście istnieje skuteczna i bezpieczna metoda usunięcia blizn za pomocą laseroterapii. Z powodzeniem można znacząco zredukować blizny oparzeniowe, pooperacyjne lub potrądzikowe. Działanie lasera polega na tworzeniu kontrolowanych ognisk zapalnych bez uszkodzenia okolicznych zdrowych tkanek w miejscu poddawanym zabiegowi. Dzięki takiemu wybiórczemu działaniu okres rekonwalescencji jest krótki a sam zabieg wyjątkowo skuteczny. Laseroterapia powoduje znaczne spłycenie blizny, wygładzenie nierówności w strukturze skóry i nadaje jej jędrność. Cały proces zabiegowy jest długotrwały i trwa nieprzerwanie przez 6 miesięcy od czasu wykonania zabiegu.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy najczęściej powstają w trakcie dojrzewania w okresie młodzieńczym, podczas ciąży oraz w przypadku intensywnego przybierania na wadze. Przyczyną jest nienaturalne, zbyt szybkie i nadmierne rozciąganie skóry, przez co staje się ona mocno osłabiona. To wszystko sprawia, że dochodzi do przerwania włókien kolagenowych i elastynowych, a w rezultacie tworzą się nieestetyczne czerwone paski, czyli rozstępy. Z czasem czerwony kolor blednie i przybiera odcień beżowo-perłowy, niczym błyszcząca blizna pod skórą. Rozstępy są wstydliwym problemem, defektem urody, który staramy się ukryć za wszelką cenę. Niestety rozstępów bardzo trudno się pozbyć. Jedyną szansą na uporanie się z nimi w skuteczny sposób jest laseroterapia. Działanie lasera bazuje na wybiórczym uszkadzaniu zmienionej struktury skóry bez szkody dla zdrowych tkanek znajdujących się dookoła. Laseroterapia skutecznie spłyca i zmniejsza rozstępy na każdej partii ciała poddawanej zabiegowi. 

Koszt zabiegu

Twarz
1000 zł
Szyja
800 zł
Dekolt
1000 zł
Dłonie
800 zł
Twarz + osocze bogatopłytkowe
1500 zł