modelowanie ust

Modelowanie ust

Usta to atrybut kobiecości. Zarówno kształt, nawilżenie jak i ich objętość są istotne. Pierwsze oznaki starzenia okolicy ust pojawiają się stosunkowo wcześnie. Już po 30-35 roku życia odczuwalne jest obniżenie nawilżenia czerwieni wargowej. Z czasem dochodzi do zatarcia konturu ust oraz stopniowej redukcji objętości. Kąciki opadają, a nad wargą górną pojawiają się linijne zmarszczki zwane „zmarszczkami palacza”. Doskonałym antidotum na proces starzenia ust i ich okolic jest kwas hialuronowy. Pozwala on również na korektę asymetrii wargi dolnej i górnej, która może występować niezależnie od wieku.

Kwas hialuronowy jest bezpiecznym, naturalnym i wchłanialnym wypełniaczem, który doskonale sprawdza się w modelowaniu ust. Po zabiegu są one bardziej wyraziste, odzyskują nawilżenie i młodzieńczy kolor.

Najlepsze preparaty renomowanych firm – Restylane, Teosyal, Juvederm, które wykorzystywane są do zabiegu, zapewniają jego najwyższą jakość i bezpieczeństwo .


WSKAZANIA

  • Powiększenie ust
  • Modelowanie konturów ust
  • Korekta asymetrii ust
  • Nawilżenie ust
  • Ujędrnienie i odmłodzenie skóry wokół ust

 

PRZECIWSKAZANIA

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry, np. aktywna opryszczka
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Zaburzenia krzepliwości
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

OPIS ZABIEGU

Okolica ust jest bardzo wrażliwa – pacjentom proponowane jest znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego lub znieczulenie stomatologiczne. Podczas zabiegu często stosuje się preparaty zawierające lignokainę, co dodatkowo zwiększa jego komfort. Kwas hialuronowy w postaci żelu wprowadzany jest w czerwień wargową za pomocą igły lub kaniuli. Końcowym etapem jest masaż w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Bezpośrednio po zabiegu usta są lekko opuchnięte i tkliwe. Mogą także pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Efekt należy oceniać po dwóch tygodniach, kiedy można podjąć ewentualną decyzję o kolejnym zabiegu. Modelowanie ust etapami gwarantuje naturalny efekt końcowy.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Aby uniknąć powstania siniaków należy tydzień przed zabiegiem zaprzestać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi (np. wyciąg z Ginko biloba). Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie acyklowir w dawce profilaktycznej.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu niewskazana jest ekspozycja na słońce bez filtrów ochronnych oraz korzystanie z sauny czy solarium. W przypadku pojawienia się siniaków, można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie np. Auriderm.

Koszt zabiegu
Powiększanie i modelowanie ust – 1200 zł