Harmony reklama

Laseroterapia – laserowe usuwanie przebarwień

Głowica Dye-VL

Dye-VL to wyjątkowe wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła IPL. Aktualnie uważane jest za najbardziej zaawansowane urządzenie służące do likwidacji zmian naczyniowych i przebarwień. Dye-VL wyróżnia wykorzystanie serii trzech filtrów, które koncentrują światło w zakresie 500-600 nm. Energia przekazywana jest selektywnie do wybranych chromoforów, jakimi jest głównie oksyhemoglobina oraz częściowo melanina. Dzięki zastosowaniu tak wąskiego spektrum światła, terapia jest wysoce skuteczna w likwidowaniu zmian pigmentacyjnych i naczyniowych, a z drugiej strony wyjątkowo bezpieczna. Dye-VL łączy w sobie cechy leczenia laserowego i IPL: wysoką energię impulsu z krótkim czasem jego ekspozycji. Unikalną cechą systemu Dye-VL jest możliwość pracy w systemie in motion (dynamicznym), co powoduje, że terapia jest praktycznie bezbolesna i wyjątkowo bezpieczna. Zabieg można wykonywać nawet na bardzo delikatnych obszarach ciała, takich jak dekolt, szyja czy przedramiona. Zabieg Dye-VL pozwala na wyrównanie kolorytu skóry, likwidację przebarwień, redukcję rumienia i zwiększenie napięcia skóry. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się po serii trzech zabiegów wykonywanych w odstępach 4-tygodniowych.

WSKAZANIA
  • Przebarwienia
  • Plamy posłoneczne/starcze
  • Rumień
  • Naczyniaki płaskie
  • Trądzik różowaty
  • Niewielkie zmarszczki
PRZECIWSKAZANIA
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Świeża opalenizna, korzystanie z balsamów brązujących/samoopalacza
  • Aktywne choroby wirusowe i bakteryjne skóry, np. opryszczka
  • Padaczka
  • Bielactwo
  • Skłonność do powstania bliznowców
  • Stosowanie leków fotouczulających, tj. tetracykliny, doksycykliny oraz pochodnych witaminy A
PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego wykonywany jest bez znieczulenia miejscowego. W momencie oddziaływania wiązki lasera na skórę może być odczuwalne lekkie ukłucie lub pieczenie. W zależności od potrzeb pacjenta, zabieg można wykonać w trybie statycznym lub dynamicznym. Po zabiegu może wystąpić obrzęk oraz zaczerwienie skóry. Dzień po zabiegu przebarwienia mogą uleć ściemnieniu. Po mniej więcej pięciu dniach ulegają one złuszczeniu, co prowadzi do znacznego ich rozjaśnienia lub całkowitego ustąpienia. Efekt zabiegu pod postacią redukcji rumienia, przebarwień i zwiększenia napięcia skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie preparatów zwiększających wrażliwość skóry, tj. kremów zawierających retinol, isotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C. Siedem dni przed zabiegiem należy odstawić preparaty na bazie ziół dziurawca i nagietka. Zabieg wykonuje się na skórze nieopalonej.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu miejsce poddane działaniu lasera może być zaczerwienione i obrzęknięte, a pacjent odczuwa ciepło. Powyższe objawy utrzymują się przez kilka dni. Przez miesiąc po zabiegu konieczna jest fotoprotekcja SPF50+. Ponadto przez minimum dwa tygodnie nie należy stosować leków i kosmetyków zwiększających wrażliwość skóry na światło. Należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, korzystania z sauny i solarium, picia alkoholu oraz gorących kąpieli przez siedem dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegu zalecono jest stosowanie kremu regenerującego: Avene Cicaflate lub Bioderma Cicabio.

ALMA-urzadzenie