Fibryna bogatopłytkowa
To jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Nie bez kozery zwana eliksirem młodości bowiem fibryna bogatopłytkowa to pozyskiwane z krwi pacjenta osocze wzbogacone o niezwykle cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi, odwirowane w specjalnej wirówce. Zawiera wielokrotnie więcej płytek niż osocze bogatopłytkowe, a tym samym znacznie większą ilość czynników wzrostu mających właściwości stymulujące procesy regeneracji tkanek oraz komórki macierzyste zwane inaczej komórkami długowieczności lub młodości. Zaaplikowana w wymagające tego tkanki odbudowuje skórę, powodując produkcję nowych włókien, kolagenu oraz elastyny. Ponadto fibryna bogatopłytkowa zawiera fibrynogen, który potrafi łączyć się w długie nici o charakterze sieci. Taka trójwymiarowa struktura, tworząca się pod skórą, zawiera bardzo dużą ilość płytek krwi, z których uwalniane są stopniowo i powoli czynniki wzrostu.
Fibryna pozostaje aktywna nawet przez dwa tygodnie po podaniu. W tym czasie powoli uwalniane czynniki wzrostu i komórki macierzyste w sposób ciągły regenerują i wzmacniają tkanki poddane zabiegowi, a tymczasowy stelaż powoduje natychmiastowe ich uniesienie oraz wypełnienie.
Wyróżnia się dwa rodzaje fibryn:
- I-PRF FIBRYNA KOMÓRKOWA – to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces jej regenracji.
- S-PRF FIBRYNA STRUKTURALNA – to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.
ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM FIBRYNY BOGATOPŁYTKOWEJ W GABIENCIE DERMAPOINT GLIWICE KATOWICE
Dzięki zastosowaniu unikalnych oraz certyfikowanych zestawów zabiegowych możemy uzyskać z krwi pacjenta od 1,5 do 4 ml fibryny bogatopłytkowej, która przez ok. 40 minut zachowuje swoją płynną postać. Umożliwia to dokładne i precyzyjne wykonanie iniekcji śródskórnych i stworzenie tymczasowego wypełnienia. Tym sposobem komórki macierzyste oraz liczne czynniki wzrostu zamknięte w siatce fibrynowej migrują do miejsc wymagających regeneracji.
W zależności od potrzeb i efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy podać fibrynę w dwóch różnych frakcjach: IPRF płynnej oraz SPRF żelowej, działającej jak autologiczny opatrunek, który intensywnie regeneruje tkanki miękkie.
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej zaleca się wykonać w serii: od 3 do 5 powtórzeń w odstępach co 3 do 4 tygodnie. Następnie wskazane jest wykonanie serii zabiegów podtrzymujących w odstępach od 3 do 6 miesięcy.
WSKAZANIA:
- Zmarszczki
- Wiotkość skóry z oznakami starzenia
- Ubytki tkanki
- Blizny, oparzenia
- Wypadanie włosów, łysienie
PRZECIWWSKAZANIA
- Ciąża, okres karmienia
- Czynne stany zapalne
- Aktywne choroby nowotworowe
- Zespół dysplazji płytek krwi
- Krytyczna małopłytkowość
- Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne)
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej składa się z trzech zasadniczych etapów: pierwszym z nich jest pobranie od pacjenta próbki krwi. Pobieramy ją z żyły w zgięciu łokciowym przy pomocy specjalnej aparatury przeznaczonej do tego celu. Kolejna faza zabiegu polega na odwirowaniu krwi w specjalnych warunkach przez 3 do 5 minut w zależności od frakcji, jaką chcemy uzyskać. Pozwala to na otrzymanie preparatu złożonego z usieciowanej, trójwymiarowej struktury włókien fibryny oraz dużej ilości płytek krwi i czynników wzrostu. Ostatni etap to wstrzyknięcie fibryny w okolicę skóry wymagającej wypełnienia i regeneracji. Podanie fibryny można wykonać linijnie czyli wzdłuż linii zmarszczek, bądź do tkanki podskórnej w formie mezoterapii igłowej lub z użyciem kaniuli. Sposób aplikacji fibryny bogatopłytkowej dobierany jest przez lekarza w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.
Zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, gdyż materiał pochodzi w 100% z krwi własnej pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka powikłań alergicznych czy zapalnych.
FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA: ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
W dniu poprzedzającym zabieg należy odpowiednio nawodnić organism poprzez wypicie min 1,5 l wody. Przez 24 godziny przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu. Aby uniknąć powstania siniaków przez tydzień przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny, leków przeciwzapalnych i innych preparatów obniżających krzepliwość krwi. Osoby z nawracającą opryszczką powinny dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przymowanie leku Acyklowir w dawce profilaktycznej.
FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA: ZALECENIA PO ZABIEGU
Po zabiegu należy zachować higienę miejsc poddanych iniekcji. Nie należy ich wystawiać na działanie słońca bez filtra ochronnego, nie wskazane jest też korzystanie z sauny, basenu czy solarium przez minimum tydzień. W przypadku pojawienia się siniaków w miejscach pozabiegowych można zastosować preparaty przyspieszające ich ustąpienie takie jak: Auriderm, Lioton 1000 czy Reparil.
Koszt zabiegu
-
Twarz 750 zł
-
Skóra głowy 750 zł
-
Zabieg łączony z osoczem bogatopłytkowym 1000zł
-
Zabieg łączony dwóch frakcji fibryny 1000zł