leczenie łysienia

Trichoskopia

Trichoskopia jest badaniem, które polega na ocenie jakości włosa przez oglądanie go w dużym powiększeniu (powiększenie do 100 razy). Badanie opiera się na technice demoskopii i pozwala na ocenę struktur naskórka, końcówek mieszków włosowych, łodygi włosa i naczyń odpowiedzialnych za mikrokrążenie. 

Trichodkopia umożliwia zdiagnozowanie wielu schorzeń dotykających naszych włosów, bez konieczności stosowania inwazyjnych zabiegów. Dzięki trichoskopii można dokonać szybkiej i dokładnej diagnostyki problemu łysienia w sposób bezbolesny i precyzyjny.

Badanie trichoskopowe jest dedykowane dla:
  • Łysienia androgenowego wśród mężczyzn i kobiet
  • Łysienia bliznowaciejącego
  • Telogenowego wypadania włosów
  • Trichotillomanii
  • Chorób dermatologicznych obejmujących skórę głowy

 

Poddanie się badaniu trichoskopowemu nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Lekarz specjalista przy pomocy kamery wideodermoskopu ogląda skórę głowy i włosy. Podczas oględzin wykonywane są zdjęcia różnych obszarów głowy, a następnie uzyskane obrazy powiększa się do pożądanych rozmiarów. Na podstawie wykonanych zdjęć oraz po szczegółowej analizie danych, specjalista jest w stanie wysunąć diagnozę oraz zaproponować plan terapii.

Badanie głowa
trichoskopia