O nas
dr n. med. Katarzyna Mierzwińska
specjalista dermatolog – wenerolog
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Staż specjalizacyjny z dermatologii i dermatochirurgii odbyłam w Klinice Dermatologii w Katowicach. W 2016 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą leczenia łuszczycy.
Od 2010 r. wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W 2013 r., jako jedna z pierwszych osób na Śląsku, zaczęłam wykonywać zabiegi przeszczepów włosów metodą FUE (S.A.F.E.R). Posiadam doświadczenie w wykonywaniu przeszczepów FUE, SAFER oraz robotem ARTAS. Aktualnie dodatkowo współpracuje z Kliniką Ambroziak w Warszawie, gdzie również wykonuje przeszczepy włosów metodą FUE. Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie leczenia łysienia.
Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, aby zapewnić moim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Uczestniczę w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i dermatoskopii.
lek. med. Monika Giza
specjalista dermatolog – wenerolog
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii realizowałam w Oddziale Dermatologii w Rybniku i w Bytomiu.
Aktualnie pracuję na stanowisku starszy asystent w Oddziale Dermatologii w Bytomiu. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.
lek. med. Kamila Płaczek
specjalista dermatolog – wenerolog
Specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,Wydziału lekarskiego w Zabrzu a także studiów podyplomowych dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Na co dzień pełni funkcję starszego asystenta w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Na swoim koncie posiada wiele publikacji naukowych.
Od 9 lat przyjmuje jako dermatolog pomagając Państwu w zakresie chorób skóry. Zajmuje się kompleksowo leczeniem wszystkich chorób skóry, a także diagnostyką dermatologiczną w tym biopsje skórne, testy alergologiczne, dermatoskopię, trichoskopię .
W zakresie medycyny estetycznej stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach.
Od 10 lat zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, a zwłaszcza regeneracyjnej w tym laseroterapia, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia.
lek. Aleksandra Hoffmann
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, absolwentka studiów podyplomowych SWSM w Katowicach. Autorka i współautorka publikacji naukowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kongresach oraz szkoleniach z zakresu dermatologii, jak i medycyny estetycznej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, oraz zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
lek. Szymon Leonik
Jestem absolwentem Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu oraz podyplomowych Studiów Medycyny Estetycznej dla Lekarzy i Lekarzy Dentystów Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Moje zainteresowanie dermatologią rozwijałem już na etapie kształcenia wyższego, odbywając praktyki w Klinice Helios Aue oraz Klinice Heinricha Brauna w Zwickau, będących częścią Akademickiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu w Lipsku.
Od 2023 roku pracuję jako rezydent dermatologii i wenerologii oraz młodszy asystent na Oddziale Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, pomagając pacjentom w ich dolegliwościach oraz przekazując wiedzę studentom.
W swojej działalności naukowej, jako słuchacz Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, koncentruję się głównie na badaniach nad pacjentami z łysieniem androgenowym.
dr n. med. Krzysztof Klakla
chirurg onkologiczny, chirurg ogólny
Ukończyłem Wydział Lekarski w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Karierę zawodową rozpocząłem w III Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu, gdzie pod kierunkiem prof. Mieczysława Martuli w 1998 roku uzyskałem pierwszy stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Następnie kontynuowałem specjalizację pod kierunkiem prof. Jerzego Arendta w Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej w Bytomiu, zdobywając w 2004 roku tytuł specjalisty chirurgii ogólnej.
W latach 2005-2008 odbyłem szkolenie specjalizacyjne w Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku-Białej, gdzie pracowałem pod kierunkiem dr. n. med. Tadeusza Leśniaka. Szkolenie to zakończyło się uzyskaniem tytułu specjalisty chirurgii onkologicznej. W 2010 roku obroniłem rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Ewy Marchwińskiej-Wyrwał.
Od 2014 do 2021 roku pracowałem w Szwecji, w Klinice Chirurgii w Karlskoga, będącej częścią Szpitala Uniwersyteckiego w Örebro. Od 2021 roku pełnię funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chemioterapii w WSP S.A. w Tarnowskich Górach.
Jestem członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Mam na swoim koncie 10 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki dzieci. Poza pracą zawodową pasjonuję się narciarstwem i żeglarstwem. Wielokrotnie brałem udział w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Lekarzy.
dr n. med. Daniel Bula
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie wielokrotnie zdobywałem wyróżnienia dla najlepszych studentów. W 2021 roku uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych z dziedziny chirurgii mikronaczyniowej na podstawie rozprawy pt. „Ocena przydatności mikronaczyniowej chirurgii rekonstrukcyjnej w leczeniu miejscowo zaawansowanych nowotworów złośliwych środkowego piętra twarzy.”
Od początku swojej kariery jestem związany z Zespołem Rekonstrukcyjnym kierowanym przez
Prof. Maciejewskiego. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej.
Doświadczenie kliniczne zdobywałem w renomowanych zagranicznych ośrodkach chirurgii plastycznej i onkologicznej, takich jak Mayo Clinic (Minnesota, USA), Cleveland Clinic (Ohio, USA), Buncke Clinic (California, USA) oraz UMC (Maastricht, Holandia). Jestem także uczestnikiem prestiżowego kursu technik rekonstrukcji mikronaczyniowych (Penn Course – Philadelphia, USA).
Specjalizuję się w diagnostyce i usuwaniu wszelkiego rodzaju znamion skórnych oraz podskórnych, niezależnie od ich lokalizacji. Szczególną uwagę zwracam na zastosowanie najnowszej dostępnej wiedzy, aby osiągnąć jak najlepsze efekty zarówno kliniczne, jak i estetyczne. Każdemu pacjentowi gwarantuję indywidualne podejście terapeutyczne oraz przyjazną atmosferę podczas wizyty.
Jestem autorem licznych publikacji w renomowanych czasopismach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej, onkologicznej i rekonstrukcyjnej. Nieustannie poszerzam swoje umiejętności i zdobywam wiedzę, uczestnicząc w kursach i konferencjach zarówno w kraju, jak i za granicą.
Działalność naukowa i szkoleniowa:
- Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Mikronaczyniowej
- Autor i współautor licznych artykułów naukowych oraz podręczników z zakresu mikrochirurgii rekonstrukcyjnej.
- Prowadzący kursy z zakresu podstaw technik mikrochirurgicznych
- Uczestnik kongresów Amerykańskiego oraz Światowego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej m.in. w Palm Desert, USA (2020), Fort Lauderdale, USA (2021), Carlsbad, USA (2022r.); Cancun, Meksyk (2022r.); Miami, USA (2023r.), Singapurze (2023r.) oraz Nassau, Bahamy (2024r.).
lek. Dominika Sikora
Studia medyczne ukończyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecnie realizuję program specjalizacyjny z zakresu Położnictwa i Ginekologii w Oddziale III stopnia referencyjności Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa w Rudzie Śląskiej.
„Taka Pani uroda” – to zdanie, którego nigdy nie usłyszysz w moim gabinecie. Mam indywidualne podejście do każdej pacjentki, wnikliwie analizuję wszystkie objawy i kieruję się holistycznym spojrzeniem na Twój przypadek. Ponieważ swoją pracę traktuję jak pasję, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas licznych kursów i szkoleń.
Skupiam się głównie na na ginekologii regeneracyjnej i estetycznej, zajmuję się kobietami na każdym etapie ich życia. Bez względu na Twój wiek dopasuję skuteczną terapię, która przyniesie trwałe efekty.
dr n. med. Aleksandra Bęczkowska-Kiełek
Specjalista ginekolog
Jestem specjalistką położnictwa i ginekologii, absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od początku kariery zawodowej jestem związana z Oddziałem Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach, gdzie obecnie pracuję na stanowisku starszego asystenta. W 2018 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych, a w 2023 roku zdałam egzamin specjalizacyjny z położnictwa i ginekologii. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii oraz ginekologii estetycznej.
Głównym obszarem moich zainteresowań jest małoinwazyjna ginekologia estetyczna i regeneracyjna, w tym laseroterapia oraz zabiegi iniekcyjne w obrębie pochwy i krocza.
Zapraszam przede wszystkim pacjentki po porodach naturalnych oraz kobiety w okresie okołomenopauzalnym, które odczuwają dolegliwości związane ze zdrowiem intymnym, takie jak nieprawidłowe gojenie się rany krocza, suchość pochwy, obniżenie ścian pochwy, bolesne współżycie, a także przewlekłe i nawracające infekcje cewki moczowej oraz przedsionka pochwy.
dr n. med. i n. o zdr. Katarzyna Martela – Tomaszek
Dietetyk kliniczny
Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Studium Farmaceutycznego w Sosnowcu. W 2020 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą osteoporozy w kontekście żywienia, metodologii badań oraz analizy składu masy ciała.
Rozwijam się praktykując w gabinecie, zajmując się pacjentami głównie z zaburzeniami kardiometabolicznymi (m.in. nadwaga/otyłość, miażdżyca), autoimmunologicznymi (m.in. choroba Hashimoto, RZS czy celiakia), , gastroenterologicznymi (m.in. choroba Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka/dwunastnicy). Jestem konsultantem na Oddziale Pediatrycznym Szpitala w Rudzie Śląskiej, gdzie pomagam rodzinom w zmianie nawyków żywieniowych ich dzieci, uzyskując poprawę w osiągnięciu optymalnej masy ciała oraz stabilizacji parametrów laboratoryjnych. Swoją wiedzę przekazuję studentom będąc wykładowcą w SWSM w Katowicach. W międzyczasie poszerzam wiedzę na kursach i szkoleniach dotyczących dietetyki klinicznej, suplementacji oraz analizy składu masy ciała.
W związku z moją miłością do smacznego, kolorowego jedzenia nie wyobrażam sobie, żeby nawet podczas choroby jeść inaczej, przez co zawsze starałam się, aby moi pacjenci wracali do zdrowia stosując urozmaicone, kolorowe i ciekawe żywienie zgodne z najnowszymi wytycznymi naukowymi. Mówi się, że „jemy patrząc”, stąd też szczególnie podczas choroby powinniśmy zwracać uwagę, aby było ono smakowite oraz wycelowane w potrzeby.