Najważniejszy jest wybór odpowiedniej kliniki i lekarza, którego obdarzy się zaufaniem. Kluczowe jest to, aby po zabiegu mieć bezpośredni kontakt ze specjalistą, który go wykonywał. Kolejną ważną rzeczą jest uświadomienie sobie, że sam zabieg nie hamuje postępu łysienia androgenowego. Mimo, iż przeszczepione włosy nie wypadną w przebiegu tego schorzenia, po przeszczepie należy poddać się leczeniu farmakologicznemu.

Leczenie łysienia androgenowego

Najczęściej pacjenci decydują się na terapię finasterydem. Polega ona na przyjmowaniu 1 tabletki dziennie. Koszt miesięcznej terapii wynosi około 30 zł i jest to najbardziej efektywna, a zarazem korzystna pod względem ekonomicznym opcja. Alternatywą jest terapia minoksydilem lub osoczem bogatopłytkowym.

Przeszczep włosów FUE w Derma Point

WYPEŁNIJ FORMULARZ >

Badania przed zabiegiem

Bezpośrednio przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne obejmujące: morfologię, poziom glukozy, APTT, INR, Hbs, HCV, HIV.

W co się ubrać, żeby było wygodnie?

Na zabieg należy ubrać się wygodnie – najlepiej w rozpinaną koszulę, by jej nałożenie na siebie po zabiegu nie niosło ryzyka dotknięcia i uszkodzenia przeszczepionych graftów.

A co po zabiegu?

W przypadku większych zabiegów (powyżej 1500 graftów) wskazane jest, aby pacjent po przeszczepie sam nie prowadził samochodu, po znieczuleniu bowiem może mu towarzyszyć uczucie „ciężkiej” głowy. Planując poddanie się przeszczepowi należy wziąć tydzień wolnego po zabiegu, by wszystko zdążyło się dobrze wygoić.


Powyższy wpis jest częścią autorskiego e-booka omawiającego przeszczepy włosów. Zapraszamy do pobrania i zapoznania się z jego zawartością.


Katarzyna Mierzwińska
dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Staż specjalizacyjny z dermatologii i dermatochirurgii odbyłam w Klinice Dermatologii w Katowicach. W 2016 r. obroniłam pracę doktorską dotyczącą leczenia łuszczycy.

Od 2010 r. wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W 2013 r., jako jedna z pierwszych osób na Śląsku, zaczęłam wykonywać zabiegi przeszczepów włosów metodą FUE (S.A.F.E.R). Posiadam doświadczenie w wykonywaniu przeszczepów FUE, SAFER oraz robotem ARTAS.

DERMAPOINT
kontakt@dermapoint.pl

Share this post

Powiązane wpisy

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą!

    Pola dodatkowe pomocne w procesie realizacji zapytania

    Dodaj zdjęcia: tyłu głowy, lewego boku głowy oraz prawego boku głowy.
    Format: JPG, PDF, JPEG, PNG, WEBP. Rozmiar: max 25MB.
    *informacje wymagane